Projekt "Veselé zoubky"

Dm preventivní program „Veselé zoubky“ je určen zejména pro žáky prvního ročníku základních škol. V rámci vyučování probíhá edukativní hodina, kdy si žáci osvojují techniku správného čištění chrupu a také zásady správné péče o chrup.

Dm preventivní program pokračuje letos již pátým ročníkem. Jeho cílem je vzdělat děti, rodiče i pedagogy a vést je ke správnému nácviku péče o chrup. Každá prodejna dm si vybírá jednu školu ve svém okolí, kterou osobně navštíví proškolení zástupci dm. Součástí hodiny je teoretická i praktická výuka správné péče o chrup tak, aby bylo riziko vzniku zubního kazu minimalizováno. Pro každou základní školu, která se programu zúčastní, je připravena edukativní pohádka „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a metodický program pro interaktivní tabule. Preventivní hodina ve školách probíhá zábavnou formou, proškolení zástupci dm dětem vysvětlí, proč je nutné si zoubky důkladně čistit a pravidelně dvakrát ročně jít na preventivní zubní prohlídku a názorně na modelu zubů společně se žáky procvičí správnou techniku čištění zubů. Každé dítě zároveň obdrží preventivní balíček zaměřený na péči o dětský chrup, jehož součástí je také edukační brožura určená pro rodiče žáků, na které dm spolupracuje s odborným garantem programu prof. MUDr. Martinou Kukletovou.